Prądy selektywne
Nazwane dlatego w ten sposób, że działają wybiórczo na określoną część układu nerwowego. Mogą być stosowane na centralny układ nerwowy oraz na poszczególne jego części obwodowe. Pamiętając o tym, ze przyczyną większości chorób są zaburzenia równowagi w układzie nerwowym; somatycznym lub autonomicznym, możemy elektrostymulacją doprowadzać do równowagi w tych układach. Prądy selektywne są w wielu schorzeniach pomocne i przyspieszają powrót do zdrowia. W połączeniu z prawidłowo prowadzonym optymalnym żywieniem mają prawie 100% skuteczności. Mogą być stosowane tam, gdzie tradycyjna medycyna eliminując schorzenie miejscowe oddziałowuje z konieczności na cały organizm i lecząc jedno powoduje zaburzenia w pracy innych układów. Stosowanie zatem żywienia optymalnego i wspomaganie prądami selektywnymi jest gwarancją zdrowienia człowieka bez powodowania szkód w organizmie.
Prądy selektywne stosujemy w większości leczonych metodą doktora Kwaśniewskiego chorób; wspomagając czy przyspieszając proces zdrowienia. W zależności od potrzeb, określonych przez lekarza, powodują one stymulację przewagi układu sympatycznego lub parasympatycznego, ponieważ nierównowaga między nimi jest przyczyną schorzeń.
Początek zastosowania prądów selektywnych to lata 60-te ubiegłego stulecia. Dobre wyniki w wspomaganiu leczenia wielu chorób zaowocowały w roku 1984 wydaniem pozytywnej opinii i stwierdzeniu o przydatności w elektroterapii. Wskazano potrzebę standardowego wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych w aparaty do elektroterapii.
Czy zatem sposób optymalnego żywienia i wspomaganie go prądami selektywnymi jest receptą na zdrowie?
Coraz więcej lekarzy w Polsce i na świecie przekonuje się do takiego modelu odżywiania.
Czy my będziemy zdrowi dzięki tej metodzie? Jest wiele świadectw uzdrowienia chorób do tej pory uważanych za nieuleczalne tylko dzięki stosowaniu tej metody.
Po przejściu na żywienie optymalne reguluje się poziom cukru u chorych na cukrzycę, nie muszą przyjmować tak dużych, ciągle rosnących dawek insuliny. W niektórych przypadkach lekarze całkowicie odstawiają insulinę. U chorych na astmę zmniejsza się ilość napadów duszności, a z czasem następuje całkowity powrót do zdrowia. U zdrowych reguluje się waga; otyli chudną, zbyt szczupli tyją. Poprawia się ogólne samopoczucie, rośnie witalność i chęć do działania. Czy to mało?