Parasitos pochodzi od greckiego słowa współbiesiadnik.
Co jakiś czas zgłasza się do gabinetu pacjent który jest zarażony pasożytami, co wiąże się z jego złym stanem zdrowia. Pasożyty są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i zazwyczaj napawają nas obrzydzeniem. W naszym organizmie może przebywać około 300 gatunków pasożytów. Powszechnie przyjmuje się, że głównie w jelitach, jednak pasożyty żyją praktycznie w każdej części ciała. Obecność pasożytów robaki, lamblie, glisty, owsiki, tasiemiec, przywry i inne atakują, bowiem płuca, serce, wątrobę, mózg, układ krwionośny, skórę, oczy, nerki oraz narządy płciowe. Powodują złe samopoczucie oraz liczne problemy zdrowotne. Osoby takie są często zmęczone i mają problemy z układem krążenia, pojawiają się biegunki oraz mogą wywoływać takie choroby, jak cukrzyca oraz nowotwory. Dzieci są szczególnie narażone na pasożyty z powodu częstego przebywania z rówieśnikami, zabaw na dworze w piaskownicy itp. Osoby dorosłe mają z kolei styczność z pasożytami podczas zabaw ze zwierzętami domowymi – psy i koty są, bowiem częstymi ich nosicielami. Larwy pasożytów znajdują się także w surowej żywności, a szczególną podatność na nie może wywoływać osłabienie organizmu kuracją antybiotykową oraz słaba odporność. W kręgu ryzyka mogą być zwolennicy tatara, sushi, mięsa czy wędlin z podejrzanego źródła. Badanie kału nie zawsze daje wiarygodnego wyniku. Pasożyty ludzkie można wykryć także we krwi, moczu, treści dwunastniczej lub w materiale biologicznym. Warto także pamiętać, że jeśli w naszej rodzinie stwierdzono pasożyty, kuracji powinni poddać się wszyscy jej członkowie, gdyż tylko w ten sposób uda się całkowicie wyeliminować problem robaków oraz zapobiec jego nawrotowi w przyszłości.
Piołun od dawna jest używany na pasożyty jelitowe i pomaga pozbyć się obleńców, płazińców oraz pierwotniaków, podaje się pod postacią ekstraktu w płynie, kapsułkach czy ziołowej herbaty.
Wrotycz zaś to ziele, który świetnie sprawdza się do zwalczania robaków obłych w tym glisty ludzkiej czy owsików. Przygotować 3 łyżki ziela i zalać 2 szklankami wrzątku. Pić kilka razy dziennie po 1 szklance. Wysoka zawartość olejków eterycznych w kwiatach wrotyczu czynią z tej rośliny cenną broń fitoterapeutyczną. Krwiściąg lekarski to zioło który słynie ze swojej skuteczności w zwalczaniu gronkowca złocistego, bakterii bardzo niebezpiecznej odpowiedzialnej za wiele chorób i dokuczliwych dolegliwości. Może być stosowany w formie nalewki lub naparu. Zaparzyć około 3 łyżeczek ziela i pół litra wrzącej wody na około 20 minut trzymać pod przykryciem.
Można również zastosować oregano w postaci oleju, 4 krople olejku wymieszać z wodą i cytryną, pić 2- 3 razy dziennie.
Czarny orzech w postaci nalewki, czy pestki dyni w postaci olejku lub mikstury (70 pestek dyni zmiażdżyć z odrobiną wody i cukru, podzielić na 3 części i przez 3 dni zjadać na czczo, po 5 godzinach popić 1 łyżką oliwy z oliwek. Znajdująca się w pestkach dyni kukurbitacyna uszkadza układ nerwowy pasożytów.
Orzech włoski
Zawiera substancję zwaną juglonem, która jest skuteczna w chorobach pasożytniczych. Można też sięgnąć po dostępny w sklepach zielarskich ekstrakt z orzecha włoskiego i czarnego. Zalecane dawkowanie: osoby dorosłe – łyżeczkę (5 ml = 90 kropli) produktu rozpuścić w 100 ml wody. Przyjmować 2 razy dziennie na kwadrans przed każdym jedzeniem.
Wyraźne smaki – kwaśne, gorzkie lub ostre – odstraszają pasożyty. Nie znoszą też one przypraw: goździków, szałwii, imbiru, chrzanu, tymianku, kopru włoskiego i pieprzu kajeńskiego. I te właśnie przyprawy powinniśmy używać w swojej diecie jak najczęściej.
Zioła na pasożyty mają długą historię stosowania i wiele pozytywnych rekomendacji i zalet. Pomimo niskiej toksyczności ziół, warto zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem ziół na pasożyty i grzyby. Na podstawie wywiadu oraz informacji o naszym stanie zdrowia dobrać odpowiednie zioła i ich dawkowanie do rodzaju pasożyta.
Spora grupa lekarzy praktykuje włączenie ziół na pasożyty, ale niestety są i tacy którzy nie zalecają pacjentom stosowania naturalnych metod tylko zalecają trującą farmakologię a tym samym pacjenta skazuje się na osłabienie układu immunologicznego.
Wielu pacjentów sądzi, że jeśli przyjmie jedno opakowanie przepisanego specyfiku ziołowego lub farmakologicznego, to pasożyty zostaną wytrute w jelicie i resztę matka natura sama naprawi. Niestety zdarza się, że po takiej niekompletnej detoksykacji po jakimś czasie wraca infekcja pasożytów.
Zioła wspólnie z lekami są w stanie skutecznie pomóc pozbyć się pasożytów oraz zapobiec ich nawrotowi. W czasie trwania kuracji warto jednak stosować kilka zasad, aby przyniosła ona najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o zdrową i zrównoważoną dietę, często myć ręce, regularnie zmieniać pościel i ręczniki oraz przestrzegać zasad higieny. Na pasożyty świetnie sprawdza się także włączenie do swojej diety kiszonych ogórków, kiszonej kapusty i czosnku. Zabronione są w tym czasie węglowodany ( słodycze, ciasta, soki owocowe, dżemów, miodu a także wyrobów mącznych . Nie wolno spożywać serów pleśniowych i pić alkoholu).
Bardzo silny antyoksydant o mocnym działaniu na pasożyty jelitowe. Aby pozbyć się niechcianych lokatorów z organizmu, trzeba przyjmować olejek przynajmniej około 2 tygodni. Dobrze jest rozcieńczyć go w innym oleju, np. kokosowym.
Pamiętajmy również o tym, iż miesiące choroby a nawet lata przekładają się na tygodnie a nawet na miesiące kuracji. Jeśli system samooczyszczeniu nie działa zbyt sprawnie, jelita wątroba i nerki np: są niedrożne i zostały przepełnione, jeśli spożywa się zbyć dużo tz. krochmalistego jedzenia to często uruchamiają się kolejne kanały wydalnicze.
Włącza się również jama nosowo-gardłowa, ona wyrzuca na zewnątrz w postaci flegmy krochmalistych złogów. Stąd wszystkie nasze pochrząkiwania, odkrztuszania i smarkania.
Jeśli problem jest duży, kurację należy przedłużyć. Często z pasożytami walczy się nawet rok, ponieważ pozostawiają jaja, larwy, zarodniki.
Po usunięciu pasożytów należy przywrócić pierwotne warunki biologiczne w jelitach a w szczególności odpowiednią florę bakteryjną. Najlepsze jest tu kwaśne mleko prosto od krowy. Niestety w dużych miastach jest z tym kłopot.
Warto przynajmniej raz w roku zastosować kurację oczyszczającą nasz organizm a faza detoksykacji jest niezwykle ważna dla skuteczności organizmu.
Wielu starszych pacjentów od lat stosuje swoje domowe sprawdzone sposoby oczyszczające. Młodzi niestety z tym jeszcze mają problem i są niechętni z systematycznego stosowania ziół i nalewek.
Ich skóra często sygnalizuje obciążenie organizmu złogami poprzez brzydkie zapach, wysypkę, pryszcze, różnego rodzaju egzemy i czyraki. Często wynika to z nieprawidłowego łączenia pokarmów.
tel. 32 353 20 27
kom. 503 – 144 – 481