Tajemnica szyszynki interesowała uczonych od setek lat. Kartezjusz nazwał ją siedzibą duszy i sądził, że ten właśnie gruczoł łączy ciało z intelektem. Zaś ojciec anatomii grecki lekarz Herofilos twierdził, iż szyszynka steruje przepływem myśli.
Przypisywano jej cechy takie jak możliwość postrzegania pozazmysłowego, wyostrzoną intuicją, lepszą percepcję.
Szyszynka to gruczoł wydzielania zewnętrznego, znajdujący się w nadwzgórzu mózgu.
Gruczoł szyszynki jest bardzo mały, ma tylko 5-8 mm długości i 3-5 mm szerokości i waży około 0,1 – 0,2 grama. Wygląd szyszynki to kształt spłaszczonego stożka.
Wiemy, że szyszynka produkuje kilka interesujących substancji chemicznych i jedną z nich jest melatonina. Jego wydzielanie powoduje zmiany fal mózgowych. Szyszynka wydziela również serotoninę , która jest ważna i to bardzo dla dobrego naszego samopoczucia, a jej niedobór prowadzi do depresji, szczególnie jesienno- zimowej.
Ranki i wieczory są ciemne, przez co poziom melatoniny w organizmie jest wyższy. Skutkuje to sezonowym spadkiem nastroju, nadmierną sennością, drażliwością, często większym apetytem.
W części mózgu zwanym międzymózgowiem znajduje się tez cześć zwana wzgórzem, która odpowiada za wstępną ocenę wszelkich bodźców zmysłowych. To może być granica sposobu naszej percepcji rzeczywistości. Większość osób nie ma świadomości tego, co czują i wydaje im się, że wszystko jest namacalne. Osoby bardziej otwarte i oświecone czują inaczej ze względu na inną pracę konkretnych części mózgu. Jednak najbardziej kluczowy wydaje się być gruczoł o nazwie szyszynka
Najbardziej niesamowita wydaje się zdolność szyszynki do produkcji substancji zwanej dimetylotryptaminą w skrócie DMT. To bardzo silny środek halucynogenny obecny na przykład w napoju szamanów amazońskich pod nazwą Ayahuasca. Szyszynce szkodzą wszelkie metale ciężkie, więc trzeba uważać, co się je najlepiej znaleźć dojście do ekologicznej żywności, ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej o taką żywność. Okazuje się, że nasze wewnętrzne trzecie oko może być tłumione różnymi metodami i to już od zarania ludzkości. Szyszynce szkodzi również fluor sodu, który szyszynka absorbuje, który wnika do organizmu co znacznie osłabia jej funkcjonowanie. Fluorek sodu znajduje się przede wszystkim w wodzie z kranu, ale także w pastach do zębów. Wybierajmy więc pasty bez fluoru. Bez trudu kupimy taką np. firmy Ziaja.
Kolejną substancją zabójczą dla szyszynki jest rtęć i choć zaleca się bo spożywać ryby , to musimy zdawać sobie sprawę ,że w rybach niestety znajduje się jej dość sporo. Dla smakoszy ryb najlepsza będzie sardynka lub szproty. Na oczyszczenie organizmu pomaga soda oczyszczona to fantastyczny magiczny proszek, który pomaga nam odkwasić organizm. Wystarczy pić raz dziennie szklankę wody ze szczyptą lub dwiema sody oczyszczonej. Dodatkowo można zakropić ją sokiem z cytryny. Wspomagając zadziała witamina C, która ma nie jedno zastosowanie.
W usuwaniu rtęci z organizmu pomaga także kolendra, ale i chlorella, spirulina oraz trawa pszeniczna. Wszystkie te substancje dostępne są w sklepach internetowych np. Visanto lub dobrych zielarskich punktach.
Oprócz oczyszczania warto dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinniśmy zadbać o uzupełnienie niedoborów witaminy K witamin z grupy B, a także zwrócić uwagę na poziom magnezu i jodu w organizmie. Jeśli lubimy kakao to swobodnie można go jeść. Dostarczy nam nie tylko potrzebnego magnezu, którego mamy niedostatecznie w codziennej diecie. Dzięki dużej ilości antyoksydantów surowe kakao spożywane w dużej ilości nie tylko oczyszcza szyszynkę, ale i mobilizuje ją do działania.
Uważa się, że szyszynka ma specjalny zmysł, który jest w stanie odczuwać rzeczy, których nie da się zobaczyć. Aktywność obszaru daje człowiekowi poczucie euforii, wypełnia umysł poczuciem sensu. Wiele praktyk duchowych, takich jak joga oraz medytacja, może stymulować szyszynkę co bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Szyszynka produkuje dwa hormony: melatoninę i dimetylotryptaminę czyli DMT ale jest związana z działaniem wielu innych gruczołów i hormonów. I tak naukowo dowiedziono, że kumuluje w sobie najwięcej serotoniny czyli hormonu szczęścia.
Wpływa na na prawidłową pracę przysadki mózgowej, tarczycy i nadnerczy. Wraz z melatoniną hormon bierze udział w uwalnianiu hormonu wzrostu, tarczycowego TSH, ACTH, kortyzolu, wazopresyny i oksytocyny. Zniszczenie szyszynki u małych dzieci powoduje ich przedwczesne dojrzewanie.
Zaburzona praca szyszynki to zaburzenia szeregu funkcji fizycznych, ale również znacznie węższa percepcja. Słabsza koncentracja, mniejsza klarowność umysłu, kreatywność, zdolność właściwej oceny, wyciągania wniosków, kojarzenia faktów i samodzielnego myślenia. Czyli idealne cechy „człowieka systemu”, podatnego na wszelkiego rodzaju manipulacje, kłamstwa medialne, propagandę, reklamę. Stałego klienta przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, medycznego. Człowieka, którym łatwo jest sterować. Może właśnie dlatego tak bardzo zabiega się o szczepienia i powszechną fluoryzację w szkołach.
Unikaj tuż przed snem podświetlanych urządzeń, takich jak telefony, tablety, monitory komputera, lub telewizora. Oświetlenie z tych urządzeń pobudza wytwarzanie serotoniny, oszukując szyszynkę, że teraz jest czas dla używania umysłu, że to dzień. Takie światło zaburza cykl budzenie – uśpienie.
Tylko w ciemnym otoczeniu szyszynka produkuje melatoninę w takich ilościach, aby zapewnić Ci spokojny sen.
Wciągu dnia szyszynka wydziela serotoninę- hormon biorący udział w regulacji ciśnienia krwi i czynnościach ośrodkowego układu nerwowego. (odpowiedni poziom serotoniny uspokaja, natomiast jej niedobór może powodować nerwowość, a nawet agresję). Z kolei gdy robi się ciemno, w szyszynce zachodzi synteza serotoniny w inny hormon – melatoninę. Wówczas robimy się senni. W ten sposób melatonina „informuje” nas, że idzie noc i należy położyć się do łóżka. Natomiast światło, za pośrednictwem impulsów nerwowych wędrujących z oka do mózgu, zmniejsza jej wydzielanie. Dlatego osoby, które zarywają noce, siedzą do późna przed komputerem, mogą cierpieć na niedobór melatoniny. Wówczas zwiększa się ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, nowotworu prostaty i piersi. Zaś zwapnienie szyszynki zamyka nie tylko naszą wyższą duchowość, ale powoduje choroby takie jak Parkinson, Alzhaimer, stwardnienie rozsiane czy też dopada nas demencja starcza i wiele innych chorób.
Torbiele szyszynki, które nie zawsze są groźne. Często żyjemy z tym schorzeniem, nie zdając sobie z niego sprawy. Czasami dowiadujemy się o niej przypadkowo, podczas rezonansu magnetycznego mózgu. Najczęstszy symptom, który daje objawowa torbiel szyszynki to bóle głowy i migreny. Mogą pojawić się zaburzenia widzenia, problemy ze skierowaniem wzroku w górę (a czasem także w dół). Rzadziej występują upośledzenie chodu, trudności z koncentracją i kłopoty z pamięcią, zawroty głowy, zaburzenia snu, wymioty czy drgawki, niedowłady lub zaburzenia świadomości.
Guzy szyszynki w populacji ogólnej stanowią ok. 1% wszystkich guzów ośrodkowego układu nerwowego ( OUN ). Częściej obserwuje się je u dzieci około 3,8 % niż u dorosłych. Guzy szyszynki można podzielić na wywodzące się z komórek miąższu szyszynki, komórek zarodkowych, komórek nerwowych i struktur sąsiednich ( naczyniaki, oponiaki).
Warto także wykorzystać do aktywacji szyszynki różnego rodzaju techniki wizualizacji energetycznej ,lub świadomego oddychania. Uważa się, że oddychanie jonizuje płyn mózgowo- rdzeniowy, a tym samym zwiększa jego potencjał.
Szyszynka to gruczoł, od którego zależy nasza duchowość, system immunologiczny, nastrój, system neurologiczny- i nasza zdolność kreowania naszej rzeczywistości.
tel. 32 353 20 27
kom. 503 – 144 – 481